Menu
Your Cart

Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ


MADDE 1 - TARAFLAR

           

1.1 - SATICI     

ÜNVANI : Erl Pharma

TELEFON : +90 216 970 0 375  

E-MAİL : info@sagliksiparis.com

Adres:   Sultançiftliği Mah. Atatürk Cad. Manolya Sitesi


         B Blok Apt No:2/1A/1 34788


         Taşdelen-Çekmeköy/Istanbul

 

1.2 - ALICI


ÜYENİN ADI SOYADI: ----------------     

TELEFONU: -----------------------------     

E-MAİL ADRESİ:    --------------------     

TESLİMAT ADRESİ: -------------------     

FATURA ADRESİ:    --------------------

TOPLAM SİPARİŞ TUTARI: -----------     

SİPARİŞ TARİHİ:    --------------------


MADDE 2 - KONU


İŞBU SÖZLEŞMENİN KONUSU, ALICI'NIN SATICI'YA AİT https://sagliksiparis.com ALAN ADLI İNTERNET SİTESİNDEN ELEKTRONİK ORTAMDA SİPARİŞİNİ YAPTIĞI AŞAĞIDA NİTELİKLERİ VE SATIŞ FİYATI BELİRTİLEN ÜRÜNÜN SATIŞI VE TESLİMİ İLE İLGİLİ OLARAK 4077 SAYILI TÜKETİCİLERİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN VE MESAFELİ SÖZLEŞMELERİ UYGULAMA ESAS VE USULLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN SAPTANMASIDIR.


MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN


ÜRÜNLERİN CİNSİ VE TÜRÜ, MİKTARI, MARKA/MODELİ, RENGİ, SATIŞ BEDELİ YUKARIDA BELİRTİLDİĞİ GİBİDİR.


TESLİMAT ADRESİ    : ---------------------     

TESLİM EDİLECEK KİŞİ    : ----------------

FATURA ADRESİ    : ------------------------


MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER


4.1- ALICI, SATICI 'YA AİT https://sagliksiparis.com ALAN ADLI İNTERNET SİTESİNDE SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL NİTELİKLERİ, SATIŞ FİYATI VE ÖDEME ŞEKLİ İLE TESLİMATA İLİŞKİN ÖN BİLGİLERİ OKUYUP BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU VE ELEKTRONİK ORTAMDA GEREKLİ TEYİDİ VERDİĞİNİ BEYAN EDER.


4.2- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, YASAL 30 GÜNLÜK SÜREYİ AŞMAMAK KOŞULU İLE HER BİR ÜRÜN İÇİN ALICI' NIN YERLEŞİM YERİNİN UZAKLIĞINA BAĞLI OLARAK İNTERNET SİTESİNDE ÖN BİLGİLER İÇİNDE AÇIKLANAN SÜRE İÇİNDE ALICI VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLİR.

4.3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ALICI' DAN BAŞKA BİR KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLECEK İSE, TESLİM EDİLECEK KİŞİ/KURULUŞUN TESLİMATI KABUL ETMEMESİNDEN SATICI SORUMLU TUTULAMAZ.

4.4- SATICI, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN SAĞLAM, EKSİKSİZ, SİPARİŞTE BELİRTİLEN NİTELİKLERE UYGUN VE VARSA GARANTİ BELGELERİ VE KULLANIM KILAVUZLARI İLE TESLİM EDİLMESİNDEN SORUMLUDUR.

4.5- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TESLİMATI İÇİN İŞBU SÖZLEŞMENİN İMZALI NÜSHASININ SATICI' YA ULAŞTIRILMIŞ OLMASI VE BEDELİNİN ALICI'NIN TERCİH ETTİĞİ ÖDEME ŞEKLİ İLE ÖDENMİŞ OLMASI ŞARTTIR. HERHANGİ BİR NEDENLE ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ VEYA BANKA KAYITLARINDA İPTAL EDİLİR İSE, SATICI ÜRÜNÜN TESLİMİ YÜKÜMLÜLÜĞÜNDEN KURTULMUŞ KABUL EDİLİR.

4.6- ÜRÜNÜN TESLİMİNDEN SONRA ALICI'YA AİT KREDİ KARTININ ALICI'NIN KUSURUNDAN KAYNAKLANMAYAN BİR ŞEKİLDE YETKİSİZ KİŞİLERCE HAKSIZ VEYA HUKUKA AYKIRI OLARAK KULLANILMASI NEDENİ İLE İLGİLİ BANKA VEYA FİNANS KURULUŞUN ÜRÜN BEDELİNİ SATICI' YA ÖDEMEMESİ HALİNDE, ALICI'NIN KENDİSİNE TESLİM EDİLMİŞ OLMASI KAYDIYLA ÜRÜNÜN 3 GÜN İÇİNDE SATICI'YA GÖNDERİLMESİ ZORUNLUDUR. BU TAKDİRDE NAKLİYE GİDERLERİ ALICI'YA AİTTİR.

4.7- SATICI MÜCBİR SEBEPLER VEYA NAKLİYEYİ ENGELLEYEN HAVA MUHALEFETİ, ULAŞIMIN KESİLMESİ GİBİ OLAĞANÜSTÜ DURUMLAR NEDENİ İLE SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜ SÜRESİ İÇİNDE TESLİM EDEMEZ İSE, DURUMU ALICI'YA BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU TAKDİRDE ALICI SİPARİŞİN İPTAL EDİLMESİNİ, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN VARSA EMSALİ İLE DEĞİŞTİRİLMESİNİ, VE/VEYA TESLİMAT SÜRESİNİN ENGELLEYİCİ DURUMUN ORTADAN KALKMASINA KADAR ERTELENMESİ HAKLARINDAN BİRİNİ KULLANABİLİR. ALICI'NIN SİPARİŞİ İPTAL ETMESİ HALİNDE ÖDEDİĞİ TUTAR 10 GÜN İÇİNDE KENDİSİNE NAKTEN VE DEFATEN ÖDENİR.

4.8- GARANTİ BELGESİ İLE SATILAN ÜRÜNLERDEN OLAN VEYA OLMAYAN ÜRÜNLERİN ARIZALI VEYA BOZUK OLANLAR, GARANTİ ŞARTLARI İÇİNDE GEREKLİ ONARIMIN YAPILMASI İÇİN SATICI'YA GÖNDERİLEBİLİR, BU TAKDİRDE KARGO GİDERLERİ SATICI TARAFINDAN KARŞILANACAKTIR.

4.9- İŞBU SÖZLEŞME, ALICI TARAFINDAN İMZALANIP SATICI'YA FAKS VEYA POSTA YOLU İLE ULAŞTIRILMASINDAN SONRA GEÇERLİLİK KAZANIR.


MADDE 5 - CAYMA HAKKI


ALICI, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜRÜNÜN KENDİSİNE VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ/KURULUŞA TESLİMİNDEN İTİBAREN 7 GÜN İÇİNDE CAYMA HAKKINA SAHİPTİR. CAYMA HAKKININ KULLANILMASI İÇİN BU SÜRE İÇİNDE SATICI'YA FAKS, E-MAİL VEYA TELEFON İLE BİLDİRİMDE BULUNULMASI VE ÜRÜNÜN 6. MADDE HÜKÜMLERİ ÇERÇEVESİNDE KULLANILMAMIŞ OLMASI ŞARTTIR. BU HAKKIN KULLANILMASI HALİNDE, 3. KİŞİYE VEYA ALICI'YA TESLİM EDİLEN ÜRÜNÜN SATICI'YA GÖNDERİLDİĞİNE İLİŞKİN KARGO TESLİM TUTANAĞI ÖRNEĞİ İLE FATURA ASLININ İADESİ ZORUNLUDUR. BU BELGELERİN ULAŞMASINI TAKİP EDEN 7 GÜN İÇİNDE ÜRÜN BEDELİ ALICI'YA İADE EDİLİR. FATURA ASLI GÖNDERİLMEZ İSE KDV VE VARSA SAİR YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER İADE EDİLEMEZ. CAYMA HAKKI NEDENİ İLE İADE EDİLEN ÜRÜNÜN KARGO BEDELİ SATICI TARAFINDAN KARŞILANIR.


MADDE 6 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER


NİTELİĞİ İTİBARIYLA İADE EDİLEMEYECEK ÜRÜNLER, TEK KULLANIMLIK ÜRÜNLER, KOPYALANABİLİR YAZILIM VE PROGRAMLAR, SARF MALZEMELERİ, HIZLI BOZULAN VEYA SON KULLANIM TARİHİ GEÇEN ÜRÜNLER VE HİZMET İÇİN CAYMA HAKKI KULLANILAMAZ.

                

MADDE 7 - GENEL HÜKÜMLER


7.1- 18 YAŞINDAN KÜÇÜK KİŞİLER SATICI'DAN ALIŞ-VERİŞ YAPAMAZ.

7.2- DİZGİ VE SİSTEM HATALARINDAN MEYDANA GELEN FİYAT YANLIŞLIKLARINDAN SATICI SORUMLU DEĞİLDİR.


MADDE 8 - YETKİLİ MAHKEME


İŞBU SÖZLEŞMENİN UYGULANMASINDA, SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞINCA İLAN EDİLEN DEĞERE KADAR TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ İLE ALICI' NIN VEYA SATICI' NIN YERLEŞİM YERİNDEKİ TÜKETİCİ MAHKEMELERİ YETKİLİDİR. SİPARİŞİN GERÇEKLEŞMESİ DURUMUNDA ALICI İŞBU SÖZLEŞMENİN TÜM KOŞULLARINI KABUL ETMİŞ SAYILIR.

                

SATICI:  ERL PHARMA

ALICI:    -----------------------

TARİH:    -----------------------